演员阵容
Timothée Chalamet
Gatsby Welles艾丽·范宁
Ashleigh Enright赛琳娜·戈麦斯
ShannonJude Law
Ted Davidoff迭戈·卢纳
Francisco Vega李佛·薛伯
Roland Pollard丽贝卡·豪尔
ConnieGriffin Newman
JoshKelly Rohrbach
TerrySuki Waterhouse
TiffaniAnnaleigh Ashford
LilyCherry Jones
Mrs. WellesJonathan Hogan
Mr. WellesTaylor Black
DanaKathryn Leigh Scott
WandaBen Warheit
Alvin TrollerWill Rogers
HunterSuzanne Smith
Roland's AssistantOlivia Boreham-Wing
Roland's AssistantGus Birney
Student Film CrewElijah Boothe
Student Film CrewFrank Marzullo
Screening Room TechKirby Mitchell
BartenderMary Boyer
Aunt GraceTed Neustadt
Uncle TylerDylan Prince
Studio GuardJonathan Judge-Russo
ReporterJacob Berger
Poker PlayerCole Matson
Poker PlayerTyler Weaks
Poker PlayerGary Wilmes
Poker PlayerPat Kiernan
TV NewscasterAnnika Pergament
TV NewscasterDon Stephenson
Bemelmans Bar WaiterCatherine LeFrere
Show Biz Party GuestPatricia Dunnock
Show Biz Party GuestEdward James Hyland
Gala Party GuestGeoff Schuppert
Gala Party GuestDeniz Demirer
Bemelmans Bar Maître d'艺术
Susan Bode Tyson
Set DecorationSanto Loquasto
Production DesignRon Petagna
Construction CoordinatorPerry Grebin
Graphic DesignerEileen Dennehy
Assistant Property MasterJames C. Feng
Art DirectionFrank Didio
Head CarpenterGlenn Lloyd
Art Department CoordinatorSarah Dennis
Assistant Set DecorationAlexis Weiss
Property MasterPeter Dorsey
Assistant Art DirectorNicholas J. Mongelli, Jr.
Key Construction GripAnthony O.H. Navarro
LeadmanNick Trama
Construction Grip工作人员
Chris Colombo
Stunt CoordinatorMichael T. King
Set MedicJoseph Garzero
Charge Scenic ArtistGeorge Holt
Transportation CaptainRoy Savoy
Special Effects CoordinatorMike Elliott
Transportation Co-CaptainAndrew Cavagnet
Video Assist OperatorCory Candrilli
Special Effects TechnicianAlexander Garzero
Scenic Artist音响
Robert Hein
Supervising Sound EditorRobert Hein
Sound Re-Recording MixerRobert Fernandez
Sound Re-Recording MixerMatthew Haasch
Foley EditorJay Peck
Foley ArtistKevin Peters
Sound Mix TechnicianThomas Varga
Production Sound MixerDavid Wahnon
Sound EditorSylvia Menno
Dialogue EditorGrant Elder
Sound Effects EditorBryant Musgrove
Boom OperatorBobby Johanson
ADR MixerMichael Rivera
ADR RecordistMicah Blaichman
Foley MixerJames B. Appleton
Utility SoundJoel Scheuneman
Sound Engineer摄影
Vittorio Storaro
Director of PhotographyWill Arnot
Camera OperatorWill Arnot
Steadicam OperatorBobby Mancuso
First Assistant CameraJessica Miglio
Still PhotographerLorenzo Zanini
Camera LoaderGary Martone
Key GripDaniel Wallenstein
Dolly GripDana Wisher
Best Boy GripConnie Huang
Second Assistant CameraSimone D'Arcangelo
Digital Imaging Technician剪辑
Alisa Lepselter
EditorSharon Perlman
First Assistant EditorKate Rose Itzkowitz
Assistant EditorValerie Ianello
Assistant Editor编剧
Woody Allen
Writer灯光
Ryan Webb
Best Boy ElectricSteve Ramsey
GafferPedro Hernández
Key Rigging GripJason Lanci
Rigging Gaffer导演
Woody Allen
DirectorMary Bailey
Script SupervisorBrad Robinson
Second Assistant DirectorJoe Landry
Second Second Assistant DirectorDanielle Rigby
First Assistant Director制片
Letty Aronson
ProducerHelen Robin
Unit Production ManagerHelen Robin
Co-ProducerPatricia Kerrigan DiCerto
CastingBruce Winant
ADR Voice CastingAdam B. Stern
Executive ProducerDann Fink
ADR Voice CastingEmer O'Callaghan
Casting AssociateScott Kordish
Production CoordinatorErika Aronson
ProducerRon Chez
Executive ProducerTara Andrus
Assistant AccountantHeather Quinlan
Location AssistantBrad Kenny
Background Casting DirectorSteve Guilbaud
Production AccountantDavid Farr
Payroll AccountantAmy R. Trachtman
Assistant Production CoordinatorChristie Mullen
Location ManagerHoward E. Fischer
Executive ProducerElizabeth Klenk
Assistant Location ManagerPatrick O'Hala
Assistant Location ManagerTom Sexton
Assistant Location ManagerPaige Schechtman
Producer's AssistantLauren Brundage
Assistant AccountantA.J. Swirz
Location CoordinatorAnastasia Foresman
Location AssistantJake Spongberg
Location AssistantJonathan Yi
Location AssistantLindsay Allyn Drucker
Background Casting DirectorElisabeth Croÿ
Publicist视效
Steven Kirshoff
Special Effects SupervisorGlenn Allen
Visual Effects ProducerRichard Friedlander
Visual Effects ProducerEran Dinur
Visual Effects SupervisorJi Hye Kim
Matte PainterYunsik Noh
Compositing LeadMani Trump
Compositing SupervisorBen Zylberman
Matte PainterJasmine Carruthers
Digital CompositorMina Choe
Digital CompositorUnggyu Choi
Digital CompositorNamjin Heo
Digital CompositorElana Lederman
CG ArtistHae Deun Woo
Digital Compositor服装与化妆