演员阵容
Seann William Scott
Wheeler保罗·路德
Danny DonahueElizabeth Banks
Beth克里斯托夫·梅兹普莱瑟
Augie FarksBobb'e J. Thompson
Ronnie ShieldsJane Lynch
Gayle SweenyKen Jeong
King ArgotronKen Marino
Jim StanselKerri Kenney
LynetteA.D. Miles
MartinJoe Lo Truglio
KuzzikMatt Walsh
Davith of GlencrackenNicole Randall Johnson
KarenAllie Stamler
EsplenCarly Craig
ConnieJessica Morris
Linda the TeacherVincent Martella
ArtoniusArmen Weitzman
Party DudeJorma Taccone
Mitch from GraphicsNate Hartley
Rule MasterDavid Wain
Chevron BaineAmanda Righetti
IsabelShane Arenal
Student in HallTina Casciani
GretchenNina Hellman
BaristaLouis C.K.
Security GuardZaid Farid
Tow Truck DriverHunter Brochu
Boy in VideoZandy Hartig
Panda Loving BigKeegan-Michael Key
DuaneEmily Mostyn-Brown
Laire SingerPeter Salett
Ladislas of PleasureLorna Scott
Horse Scooter WomanCaleb Matthew Collins
Little at CampfireNick Nervies
Ronnie's Friend JJKurt Doss
Ronnie's Friend KyleTajh Bellow
Ronnie's Friend ZakShawn Huang
Ronnie's Friend Little JackSeth Herzog
Bell-Ringing Winged CreatureEva Card
Chocolate Strawberry GirlJames Henderson
Party GoerJenny Robertson
Elevator MomJeanine Jackson
Burger Hole WaitressMatt Ballard
Valconian SwordsmanCody Lawrence
Skateboard KidArturo Gil
Chip Monk PuppeteerCindy Sorenson
Chip Monk PuppeteerHeather Black
Cassadonian LARP (uncredited)Lilith Fury
LARPer (uncredited)Jenn Gotzon Chandler
Sexy Hiker (uncredited)Samantha Kelly
Centaur Woman (uncredited)Mark Kubr
Centaur Man (uncredited)Michelle Lenhardt
Sarah (uncredited)Matt Malloy
David Garvin (uncredited)Nicole Neuman
Sara (uncredited)Martin Pierron
Elf LARP (uncredited)Gregory Schmauss
Warrior LARP (uncredited)George Sharperson
Jailer (uncredited)Gary Sievers
Cassadonian LARP (uncredited)David Soldinger
Party Goer (uncredited)Warren Tatoy
LARPer (uncredited)Jobeth Wagner
LARPer (uncredited)Stephen Weese
Pirate (uncredited)艺术
Douglas A. Mowat
Set DecorationKevin Constant
Art DirectionStephen J. Lineweaver
Production DesignTony Bonaventura
Property MasterDennis DeWaay
Construction CoordinatorKathleen Walker
Art Department CoordinatorCliff Bergman
Construction Foreman工作人员
Matt Sweeney
Special Effects CoordinatorRick Avery
StuntsJeff Imada
Stunt CoordinatorKarin Silvestri
Stunts音响
Michael Payne
Supervising Sound Effects EditorCraig Wedren
Original Music ComposerAndrew DeCristofaro
Supervising Sound EditorTanya Noel Hill
Music EditorNancy Nugent
Supervising ADR EditorNancy Nugent
Supervising Dialogue EditorMichael Hertlein
Dialogue EditorKaren Vassar Triest
Sound Effects EditorJohn C. Stuver
Dialogue EditorSteven Nelson
Sound Effects EditorKathy Nelson
Music SupervisorHarrison D. Marsh
Production Sound Mixer摄影
Russ T. Alsobrook
Director of PhotographyCasey Hotchkiss
Camera OperatorSam Urdank
Still PhotographerJohn Joyce
Steadicam Operator剪辑
Eric Kissack
Editor编剧
保罗·路德
ScreenplayDavid Wain
ScreenplayW. Blake Herron
StoryKen Marino
ScreenplayTimothy Dowling
ScreenplayTimothy Dowling
Story灯光
Sam Wayman
Lighting Technician导演
制片
Lisa Beach
CastingSarah Katzman
CastingDon Daniel
Executive ProducerScott Stuber
ProducerAndrew Z. Davis
Executive ProducerWilliam Sherak
Executive ProducerJason Shuman
Executive ProducerLuke Greenfield
ProducerMary Parent
ProducerMatthew Seigel
Executive ProducerBeth Lipari
Casting AssociateCharla Bowersox
Casting AssociateLois Walker
Production Coordinator服装与化妆