演员阵容
Paul Le Mat
Alex WhitakerWilliam Hickey
Andre ToulonIrene Miracle
Dana HadleyJimmie F. Skaggs
Neil GallagherRobin Frates
Megan GallagherMatt Roe
Frank ForresterKathryn O'Reilly
Carlissa StamfordMews Small
TheresaBarbara Crampton
Woman at CarnivalDavid Boyd
Man at CarnivalPeter Frankland
Assassin #1Andrew Kimbrough
Assassin #2Ed Cook
Pinhead (voice)Linda Cook
Leech Woman (voice)Tim Dornberg
Tunneler (voice)Bert Rosario
Blade (voice)Michael Laide
Jester (voice)Andrea Henry
(uncredited)艺术
John Myhre
Production DesignSean Everett
Property MasterGabrielle Petrissans
Assistant Set DecorationRobert Lucas
Construction GripRobert Dawson
Title DesignerAndrea Dietrich
Storyboard ArtistAnna Rita Raineri
Set DecorationAdam Silverman
Assistant Property MasterLoy Hopkins
Set DresserVal Harris
Set DecorationMike Reinhardt
Construction CoordinatorGreg Pestoni
SwingGene Hunter
Construction Grip工作人员
BJ Davis
StuntsPhil Brandes
Scenic ArtistJeffrey Court
Production ControllerMark Rappaport
Animatronic and Prosthetic EffectsRob Bloch
Animal WranglerRobert Dollwet
Animal WranglerWarren Sewell
Craft Service音响
Richard Band
Original Music ComposerDoug Reed
Foley EditorPhillip Raves
Sound Effects EditorSarah Brady
Dialogue EditorWilliam Shaffer
Boom OperatorMark Cookson
Sound Effects EditorAndy Napell
Sound MixerAdriane Marfiak
Sound Effects EditorWalter Gorey
Sound MixerWilliam Fiege
Sound MixerTed Kosciusko
Sound Mixer摄影
Antonio Scaramuzza
Camera OperatorRussell Carpenter
Additional PhotographyChristopher Faloona
First Assistant CameraSergio Salvati
Director of PhotographyPaul Gentry
Second Unit Director of PhotographyRick Raphael
Steadicam OperatorGilbert Salas
Second Assistant CameraDavid M. Rakoczy
Key GripSteven Kaminsky
GripJeffrey A. Johnson
GripPeter Drinco
Best Boy GripJohn V. Fante
Second Unit Director of PhotographyChris Kiperman
GripSteven Kline
Assistant CameraDavid Dowell
First Assistant CameraRob Copeland
GripRyan Wedemeyer
GripMarcus 'Roo' Flower
GripLeslie R. Morris
Second Assistant CameraLisa Andreini
Still Photographer剪辑
Randy Bricker
Assistant EditorThomas Meshelski
Editor编剧
灯光
Jürgen Baum
GafferPaul Bacca
ElectricianSteve Gero
Best Boy ElectricMichael C. Price
ElectricianGuy Alford
ElectricianBryan Cooke
ElectricianSteve Price
ElectricianLarry Roth
Electrician导演
David Schmoeller
DirectorHope Perello
Second Unit DirectorJerry Goldberg
Second Assistant DirectorDavid Turchi
First Assistant DirectorKarin Liebrand
Script SupervisorMarita Simpson
Script SupervisorJerome Goldberg
Second Assistant DirectorRachel Resnick
Second Assistant DirectorJeffrey M. Zeitlin
Second Assistant Director制片
Charles Band
Executive ProducerGary Schmoeller
Production ManagerHope Perello
ProducerVivian Levy
CastingChristina Fong
Production AssistantDebra Spidell
Production CoordinatorScott Firestone
Production AccountantGlenn Herniter
Production AssistantPeter Phillip Bayham
Production AssistantRobert Ferguson
Production Assistant视效
Justin Kohn
AnimationDonna Littleford
Visual Effects Production Assistant服装与化妆