演员阵容
本·阿弗莱克
Bruce Wayne / BatmanHenry Cavill
Clark Kent / Superman / Kal-ElJesse Eisenberg
Lex LuthorGal Gadot
Diana Prince / Wonder WomanAmy Adams
Lois LaneDiane Lane
Martha Kent杰瑞米·艾恩斯
Alfred PennyworthHolly Hunter
Senator June Finch劳伦斯·费许朋
Perry WhiteCallan Mulvey
Anatoli KnyazevScoot McNairy
Wallace KeefeTao Okamoto
Mercy GravesJena Malone
Jenet KlyburnLauren Cohan
Martha WayneBrandon Spink
Young Bruce WayneHugh Maguire
Jack O'DwyerMichael Cassidy
Jimmy OlsenAlan D. Purwin
Wayne Industries PilotDan Amboyer
Drone PilotRebecca Buller
Jenny JurwichHarry Lennix
Secretary Calvin SwanwickChristina Wren
Major FarrisJade Chynoweth
CarmenChad Krowchuk
Glen WoodburnKevin Costner
Jonathan KentEzra Miller
Barry Allen / The FlashCharlie Rose
Charlie RoseVikram Gandhi
Vikram GandhiAndrew Sullivan
Andrew SullivanNeil deGrasse Tyson
Neil deGrasse TysonJon Stewart
Jon StewartSoledad O'Brien
Soledad O'BrienErika R. Erickson
Erika R. EricksonDana Bash
Dana BashNancy Grace
Nancy GraceAnderson Cooper
Anderson CooperBrooke Baldwin
Brooke Baldwin杰森·莫玛
Arthur Curry / AquamanJoe Morton
Silas StoneRay Fisher
Victor Stone / CyborgJoseph Cranford
Pete RossEmily Peterson
Lana帕特里克·威尔逊
POTUS (voice)Carla Gugino
Ship Voice (voice)Sammi Rotibi
General AmajaghHanna Dworkin
Metropolis CitizenTiffany L. Addison
Metropolis CitizenOwais Ahmed
Metropolis CitizenAnish Jethmalani
Metropolis CitizenTiffany Bedwell
Metropolis CitizenNatalee Arteaga
Metropolis CitizenKeith D. Gallagher
Metropolis CitizenJeff Dumas
Metropolis CitizenMiriam Lee
Metropolis CitizenAlicia Regan
Metropolis CitizenStephanie Koenig
TeacherRipley Sobo
SageRichard Burden
Island ScientistJulius Tennon
General Security ChiefWunmi Mosaku
Kahina ZiriDennis North
Senator BarrowsKiff VandenHeuvel
Officer MazzuccheliMason Heidger
Officer RuckaAhney Her
Hostage GirlKristine Cabanban
Hostage GirlSebastian Sozzi
Cesar SantosKent Shocknek
Kent ShocknekRalph Lister
Emmet ValeSammy A. Publes
Metropolis CopJay R. Adams
Metropolis CopDavid Midura
Hero's Park TouristJay Towers
Reporter at MonumentMichael Ellison
Air Force MPKirill Ostapenko
Underground Fight PatronRashontae Wawrzyniak
Beautiful WomanTom Luginbill
Sports AnnouncerDave Pasch
Sports AnnouncerDanny Mooney
Party PhotographerHenry Frost III
Party DoormanNicole Forester
LeBlanc - Library PresidentDebbie Stabenow
Metropolis GovernorMilica Govich
Colorado WomanJohn Lepard
Jail GuardSandra Love Aldridge
Finch's ReceptionistGraham W.J. Beal
James Harmon - Museum DirectorHenri Franklin
Bunker SoldierJonathan West
Bunker SoldierT.J. Martinelli
US Park OfficerChris Newman
Wayne AccountantLulu Dahl
Diner WaitressSam Logan Khaleghi
DC ProtestorAnne Marie Damman
DC ProtestorConnie Craig
DC ProtestorHenrietta Hermelin
DC ProtestorPatrick Leahy
Senator PurringtonAlbert Valladares
Convenience Store RobberDavid Paris
Helicopter PilotAbigail Kuklis
Flight AttendantGreg Violand
Chairman of Joint ChiefsTiren Jhames
Vice Chairman of Joint ChiefsSteve Jasgur
Signals Officer - Air ForceJonathan Stanley
Silo OfficerJesse Nagy
Silo OfficerDuvale Murchison
Supermax GuardThomas J. Fentress
Prison BarberCoburn Goss
Father LeoneJeff Hanlin
Wagon DriverGary A. Hecker
Creature Vocals (voice)罗宾·阿特金·唐斯
Creature Vocals (voice)Brandon Bautista
Party Guest (uncredited)Carmen Gangale
EMT (uncredited)Mark Edward Taylor
Wayne Industries PilotMichael Shannon
ZodMatahi Drollet
Island DiverMormon Maitui
Island DiverTaraina Sanford
Island MotherJean Ho
Hostage GirlJulia Glander
Hero's Park JoggerCleve McTier
Mob BossBevin Kowal
BartenderCarmen Ayala
Kitchen Service WorkerJosh Carrizales
Kitchen Service WorkerJames Quesada
Kitchen Service WorkerAida Munoz
Carmen's MotherDavid Dailey Green
Colorado FatherMadison Autumn Mies
Colorado DaughterThomas M. Taylor
Jail GuardThom Kikot
Diner OwnerJohn Seibert
McGraw (Finch's Aide)Liam Matthews
Capitol CopZachary Schafer
DC ProtestorMonrico Ward
DC ProtestorRyan D'Silva
Convenience Store ClerkTom Whalen
Secretary of the Air ForceJeffrey Dean Morgan
Thomas Wayne (uncredited)Richard Cetrone
Fight Club Spectator (uncredited)Marcus Goddard
Gala WaiterJoe Fishel
US SenatorJalene Mack
Nairomian Crying WomanPatrick O'Connor Cronin
Gotham Desk CopIsabella Gielniak
Child (uncredited)艺术
Patrick Tatopoulos
Production DesignBeat Frutiger
Art DirectionKevin Ishioka
Art DirectionTroy Sizemore
Supervising Art DirectorJay Oliva
Storyboard ArtistCarolyn A. Loucks
Set DecorationMichael Meyers
Concept ArtistMike Piccirillo
Art Department CoordinatorLorin Flemming
Art DirectionCynthia La Jeunesse
Assistant Set DecorationGregory S. Hooper
Art DirectionPatricio M. Farrell
Art DirectionErick Donaldson
Set DesignerCuitlahuac Morales Velazquez
SculptorVictor James Martinez
Concept ArtistGrant Samson
LeadmanAnshuman Prasad
Set DesignerDavid Chow
Set DesignerDoug Harlocker
Property MasterJonas De Ro
Concept ArtistBria Kinter
Set DesignerJeff Markwith
Set DesignerJohn Millard
LeadmanShari Ratliff
Assistant Art DirectorJonathan Burdeshaw
SculptorChristine Mahuna
SculptorRobert Clark
SculptorEdward Skade
SculptorMichael Trosper
Set DresserNikki Sass
PainterDeborah Jurvis
Art Department CoordinatorJosue Clotaire Fleurimond
Conceptual IllustratorChristian Scheurer
Concept ArtistTom Castronovo
Assistant Art DirectorJustin N. Lang
Assistant Art DirectorKelton Cram
Concept ArtistJon J. Bush
LeadmanLiz Ritenour
Art Department AssistantRobert McKinnon
Concept ArtistDavid James
SculptorDan Milligan
Concept ArtistGena Vazquez
PropsDarren Patnode
Set DresserSharon Fauvel
Textile ArtistGary Metzen
PainterBradley Good
Assistant Property MasterDavid Venezky
Set DresserScott Schutzki
Set DresserH. Barclay Aaris
Construction BuyerPo Sing Chu
Concept ArtistKatie Childs
Set Decoration BuyerDaniel Soltis
SculptorJames Hardy
Set DresserAvril Dishaw
Set DresserLeandre Lagrange
Concept ArtistLinda R. Gore
Set DresserRob Bliss
Concept ArtistBrad Elliott
Assistant Property MasterNeil D'Monte
Storyboard ArtistNadezda Kuzmina
Concept ArtistJared Purrington
Storyboard ArtistKimberly A. Fleming
Set DresserChristopher Hayes
Set DresserKelly Hemenway
Graphic DesignerLane Stewart
Art Department AssistantKristen Nowotarski
Art Department AssistantGerald D'Onofrio
SculptorLibby Morris
Set Decoration BuyerDerek Berk
Set DresserSilas Brandon
Set DresserSarah Ivey
Set DresserJosh Moceri
Set DresserChristopher M. Settanni
Set DresserBen Brenner
Set DresserCeleste Cole
Set Dresser工作人员
Frank Miller
Graphic Novel IllustratorBenjamin Wallfisch
Additional MusicRichard Cetrone
StuntsRichard Cetrone
Stunt DoubleMike Brady
StuntsMike Brady
Utility StuntsHenry Kingi
StuntsChris Palermo
StuntsChris Palermo
Stunt DriverClay Cullen
StuntsClay Cullen
Stunt DriverJohn Koyama
StuntsBrian Imada
StuntsJason Rodriguez
StuntsEle Bardha
StuntsEle Bardha
Utility StuntsIlram Choi
StuntsTodd Duffee
StuntsLateef Crowder
StuntsJeremy Fitzgerald
StuntsVictor Lopez
StuntsAaron Crippen
StuntsBrad Martin
StuntsDarcy Leutzinger
StuntsJeff Imada
StuntsFreddy Bouciegues
StuntsGene Hartline
StuntsZack Duhame
StuntsZack Duhame
Utility StuntsHelena Barrett
StuntsHelena Barrett
Stunt DoubleSam Looc
StuntsJessica Bouz
StuntsJeremiah Bishop
StuntsLin Oeding
StuntsTim Connolly
StuntsTim Connolly
Stunt DoubleTom Elliott
StuntsTom Elliott
Utility StuntsChris Jai Alex
StuntsRaymond Mamrak
StuntsEric Zimmerman
StuntsRichard Bucher
StuntsDarrell Davis
StuntsRichard King
StuntsSteve Mazzaro
Additional MusicAlicia Vela-Bailey
StuntsAlicia Vela-Bailey
Stunt DoubleSteve Upton
StuntsTim Rigby
Stunt CoordinatorLarry Rippenkroeger
StuntsWayne Dalglish
StuntsNancy McCrumb
StuntsNancy McCrumb
Utility StuntsMike Fierro
StuntsClay Donahue Fontenot
StuntsKofi Yiadom
StuntsDaniel Maldonado
StuntsKiante Elam
StuntsAlbert Valladares
StuntsAlbert Valladares
Stunt DoubleMatt Berberi
StuntsSara Holden
StuntsSara Holden
Utility StuntsSara Holden
Stunt DoubleLisa Nichols
Studio TeacherDamon Caro
Stunt CoordinatorOakley Lehman
StuntsMike Justus
Stunt DoubleJames M. Halty
StuntsJames M. Halty
Utility StuntsLee Anne Muldoon
Unit PublicistDouglas Bloom
Digital Effects SupervisorDaniel Macarin
CG SupervisorT. Ryan Mooney
StuntsT. Ryan Mooney
Stunt DoubleHarry Mukhopadhyay
Digital Effects SupervisorBill Young
StuntsKortney Manns
StuntsDean Bailey
StuntsAllen Jo
StuntsMatthew LeFevour
StuntsMonty Stuart
StuntsCraig Branham
StuntsAmber Whelan
StuntsMichael Runyard
StuntsMichael Runyard
Stunt DriverJimmy Hart
StuntsKevin L. Jackson
StuntsScott Wilder
StuntsBrian Avery
StuntsBrian Avery
Stunt DoubleArdeshir Radpour
StuntsKeith Splinter Davis
StuntsHarimander Singh Khalsa
Digital Effects SupervisorJade Quon
StuntsJade Quon
Stunt DoubleJeff Shannon
StuntsPaul Darnell
StuntsJeremy Fry
StuntsJeremy Fry
Utility StuntsTroy Gilbert
StuntsTroy Gilbert
Utility StuntsDane Farwell
Stunt DoubleDario Perez
StuntsJanelle Beaudry
StuntsGary Harper
ArmorerVictoria Wagner
ArmorerGabriel Vargas
CG SupervisorHannes Poser
CG SupervisorJustin A. Williams
StuntsRichard Burden
Stunt DriverSteven John Brown
StuntsHorace Knight Jr.
StuntsMatthew Rugetti
StuntsRoss Jensen
Production ControllerShawn Kautz
StuntsShawn Bernal
StuntsDonny Bailey
StuntsDonny Bailey
Stunt DriverChad Dashnaw
StuntsDanny Wynands
StuntsAndrew Kawczynski
Additional MusicTravis Parker
StuntsRose Sias
StuntsJerry T. Adams
StuntsKofi Elam
StuntsTad Griffith
StuntsTad Griffith
Utility StuntsMaura Gannett
Studio TeacherTerrence Julien
StuntsMatt Philliben
StuntsScout Hendrickson
StuntsJohn Arbuckle
Marine CoordinatorJordan Warrack
StuntsLadell Preston
StuntsMark Warrack
StuntsDevlin Lara
StuntsAlex Krimm
StuntsMohamed Sobhy
Digital Effects SupervisorMadison Ainley
Actor's AssistantAlicia Skirball
StuntsSahir Rashid
Utility StuntsCurt Swan
ThanksGary Fry
StuntsDoug Penner
Systems Administrators & SupportJake Swallow
StuntsVincent Bellina
StuntsWesley Scott
StuntsKrisztian Kery
StuntsRyan Watson
Fight ChoreographerCraig Gubert
StuntsTodd Rogers Terry
StuntsNeil Macwan
StuntsNick Booth
Digital Effects SupervisorLisa Berry
Animal WranglerDanny Todd
ArmorerCody Bo Kruger
StuntsAmmar Aldieri
StuntsColeen M. Tracy
StuntsCaleb Swiatek
StuntsStephen M. Sanders
StuntsTravis Russell
StuntsSteve Rosenbluth
StuntsJason Mowen
StuntsDavid Angelo
Stunt DriverJesse Harrison
Stunts音响
Hans Zimmer
Original Music ComposerScott A. Hecker
Sound DesignerScott A. Hecker
Supervising Sound EditorScott A. Hecker
Sound SupervisorDavid Grimaldi
Sound Effects EditorChuck Michael
Sound DesignerJunkie XL
Original Music ComposerJussi Tegelman
Sound DesignerKevin Kaska
OrchestratorMichael Keller
Sound Re-Recording MixerNerses Gezalyan
Sound MixerJason Johnston
Boom OperatorMargit Pfeiffer
ADR SupervisorRick Owens
Foley ArtistChris Jenkins
Sound Re-Recording MixerMelissa Muik
Music EditorRyan Murphy
Sound Mix TechnicianThomas Whiting
ADR EditorRyan Young
ADR RecordistMichael McGee
Production Sound MixerBeau Williams
Sound MixerAlan Meyerson
Scoring MixerTom Pearson
Music ConsultantBrian Tarlecki
Sound Mix TechnicianRoy Seeger
First Assistant Sound EditorJay Fisher
ADR MixerJeffrey Gates
ADR RecordistRon Ayers
Boom OperatorSam François
Sound Assistant摄影
Bill Coe
First Assistant "A" CameraLarry Fong
Director of PhotographyClay Enos
Still PhotographerJohn Clothier
Camera OperatorIan Seabrook
Underwater Director of PhotographyKevin D. Hewitt
Camera OperatorDavid B. Nowell
Aerial Director of PhotographyBrian Heller
Helicopter CameraEric Dvorsky
Aerial Camera TechnicianGeoff George
Additional CameraJeremy Brussell
Best Boy GripGus Sacks
Digital Imaging TechnicianWilliam R. Dalgleish
Camera OperatorWilliam R. Dalgleish
Second Unit Director of PhotographyAndy Leo
Additional CameraTim Soronen
GripRyan Faulkner
GripStewart Smith
Additional First Assistant CameraClark Birchmeier
Digital Imaging TechnicianDean M. Simmon
First Assistant "B" CameraGary J. Dodd
Key GripKyle R. Adcock
Additional First Assistant CameraAndy Hoehn
Additional First Assistant CameraTrevor Carroll-Coe
Second Assistant CameraTyler Gendron
GripCasey McClurken
Additional GripDan Mikulski
Best Boy GripMichael Dzialowski
Additional First Assistant CameraBrian Christie
GripDavid Skinner
GripJule Fontana
Camera LoaderFelicia Tolbert
Still PhotographerDaniel A Hernandez
Digital Imaging TechnicianMatthew Massie
GripJeff Feller
BTS PhotographerRyan Creasy
Camera LoaderDavid Tomita
Dolly GripOscar Cifuentes
GripChristy Taddeo
GripJohn P. Chittick
GripKevin Olson
Grip剪辑
David Brenner
EditorStefan Sonnenfeld
Digital Intermediate ProducerDaniel Saxlid
Dialogue EditorDhirendra Chhatpar
Stereoscopic EditorBrett Schlaman
3D EditorIan Sullivan
Digital IntermediateAnnie Johnson
Digital Intermediate ProducerWarren Paeff
First Assistant EditorCarlos Castillon
First Assistant EditorCarlos Castillon
Assistant EditorJason Fields
Assistant EditorDan Spellman
Online EditorPriyal Mahadik
Stereoscopic EditorSmeet Vedant
Stereoscopic EditorVaibhav Marathe
Stereoscopic EditorDave Lee
Colorist编剧
David S. Goyer
ScreenplayBob Kane
CharactersJerry Siegel
CharactersJoe Shuster
CharactersJay Oliva
StoryboardChris Terrio
ScreenplayBill Finger
CharactersWilliam Moulton Marston
Characters灯光
Marc-Antoine Serou
Lighting TechnicianRoger Meilink
Rigging GafferChris Peterson
ElectricianJim Grce
GafferBob Gomez
Rigging GafferBrandon Kovatch
ElectricianLevi Martinez
ElectricianKevin Erb
Key Rigging GripDan Jones
Best Boy ElectricJohn S. Robertson
Key Rigging GripNoah Eagle
ElectricianErica Kim
ElectricianTed Nimz
Lighting TechnicianQuinn Grove
Rigging GripVinny Walsh
ElectricianMike D. Fernandez
Lighting TechnicianPatrick George
ElectricianBrian Kelly
ElectricianRussell Moeller
ElectricianDaniel Shaw
ElectricianJeff Amaral
Lighting ProgrammerTommy Copper
Rigging GripColin Robertson
Rigging GripCreig Symons
Rigging GripEd Titus
Rigging Grip导演
Bruce Moriarty
First Assistant Director查克·史奈德
DirectorDamon Caro
Second Unit DirectorKimi Webber
Script SupervisorAmber Harley
Script SupervisorCédric Gentil
Second Assistant DirectorMisha Bukowski
Second Assistant DirectorJason Roberts
Second Assistant DirectorBrandon Lambdin
First Assistant DirectorJulian Wall
First Assistant DirectorStephen W. Moore
Second Assistant Director制片
Charles Roven
Producer克里斯托弗·诺兰
Executive ProducerEmma Thomas
Executive ProducerDavid S. Goyer
Executive ProducerLora Kennedy
CastingMichael Uslan
Executive ProducerBenjamin Melniker
Executive ProducerBruce Moriarty
Associate ProducerKristy Carlson
CastingCaitlin McKenna
ADR Voice CastingJo Edna Boldin
CastingWesley Coller
Executive ProducerDeborah Snyder
ProducerKathleen Ellis
Casting DirectorGregory Wilson
Co-ProducerGeoff Johns
Executive ProducerWilliam Doyle
Production SupervisorJoel Thingvall
ResearcherMatthew Hirsch
Production SupervisorKaren Jarnecke
Production SupervisorSteven Mnuchin
Executive ProducerCurt Kanemoto
Co-ProducerAllison Daly
Payroll AccountantJim Rowe
Unit Production ManagerJim Rowe
Co-ProducerLauren Candela
Extras Casting AssistantMarie A. Kohl
Casting AssociateErin Sahlstrom
Production CoordinatorGregor Wilson
Unit Production ManagerJohanna McGinley
Extras Casting AssistantCaitlin Well
Casting AssociateJeanette Benzie
Casting AssistantLauren Swearingen
Production CoordinatorLava Buckley
Casting AssistantPage Rosenberg-Marvin
Production SupervisorMaryellen Aviano
Extras Casting CoordinatorMary Aldousary
Extras Casting AssistantEmma Siegel
Production SecretaryAshish Kukian
Production ManagerVinay Gautam
Production ManagerMaria Mira
Production CoordinatorAnouk Frösch
Travel CoordinatorAmy Denning Winfrey
Payroll AccountantPrashant Sharan
Production ManagerJessica Gisin Needham
Extras CastingCharuhas Sonar
Production ManagerJyoti Bhalchandra Deshpande
Production ManagerMerrilee Dale
Production AccountantSainath Shinde
Production ManagerKristina Robison
Casting AssociateMandy Marion
Extras Casting AssistantCharles Irving
Extras Casting AssistantDavid Buehrle
Production CoordinatorKristen Schreck
Production Secretary视效
Lou Carlucci
Pyrotechnic SupervisorDaniel Jeffery
Visual Effects CoordinatorMichael Lum
Lead AnimatorLara Perez Takagi
Visual Effects CoordinatorBryan Godwin
Visual Effects SupervisorJulie Orosz
Visual Effects ProducerJoel Whist
Special Effects SupervisorLisa Goldberg
Visual Effects ProducerDavid P.I. James
Visual Effects ProducerZack Mazerolle
VFX EditorRichard Ivan Mann
Visual Effects ProducerMartin November
VFX EditorJosh R. Jaggars
Visual Effects ProducerAbhishek Chauhan
VFX EditorJohn 'D.J.' Des Jardin
Visual Effects SupervisorTricia Henry Ashford
Visual Effects ProducerBryan Hirota
Visual Effects SupervisorNick Dacey
VFX EditorJoe Letteri
Senior Visual Effects SupervisorKeith Miller
Visual Effects SupervisorDan Carnegie
Matchmove SupervisorDusan Strugar
Visual Effects SupervisorDavid Wallace Allen
Visual Effects SupervisorGuillaume Rocheron
Visual Effects SupervisorJonathan Macintosh
Senior AnimatorJade Mansueto
Animation DirectorKirstin Cambie
Animation CoordinatorAllen Holbrook
Senior AnimatorHugh Brompton
Visual Effects CoordinatorKarina Benesh
Visual Effects CoordinatorChloe Feodoroff
Visual Effects CoordinatorEric Petey
Animation SupervisorDinesh K. Bishnoi
Visual Effects SupervisorMegan Galbraith
Visual Effects CoordinatorLei Zhang
VFX EditorRan Sieradzki
Senior AnimatorMichael Fournier
VFX EditorLidia Martinez Prado
Animation DirectorRicardo Silva
Animation SupervisorRichard Spriggs
Animation SupervisorSimeon Duncombe
Animation SupervisorThomas Proctor
Visual Effects SupervisorJep Hill
Compositing SupervisorRyan Doell
Visual Effects CoordinatorRachel Cadden
Visual Effects Production AssistantManmath Matondkar
ModelingBabak Bina
3D GeneralistDaniel Perez
3D GeneralistMichael Karp
Matchmove SupervisorGerardo Aguilera
Visual Effects Technical DirectorWahid Ibn Reza
Visual Effects CoordinatorMaximillian McNair MacEwan
Visual Effects CoordinatorClement Yip
Lead AnimatorWesley Chandler
Lead AnimatorKyle Robinson
Pre-Visualization SupervisorMatthieu Poirey
Senior AnimatorKen Satchel King
Senior AnimatorEdan Hopper
Visual Effects CoordinatorRobin Williams
Visual Effects CoordinatorSean Konrad
Compositing SupervisorIan Spriggs
Senior ModellerDavid Apgar
Lead AnimatorHolly Price
Visual Effects Production ManagerRichard Hayward
Matchmove SupervisorSouvik Mitra
Matchmove SupervisorMark Divekar
Visual Effects CoordinatorRohan Tirkey
Stereoscopic SupervisorJames Rees
Stereoscopic SupervisorCourteney Smith
Visual Effects Production AssistantAaron Barlow
Senior AnimatorYann Moalic
Visual Effects Technical DirectorThirupathi Nomula
Senior ModellerWill Newis
Visual Effects CoordinatorJulian Gnass
Compositing SupervisorSean Heuston
Compositing SupervisorAndrew Fitchett
Visual Effects CoordinatorAleksandar Vishemirski
Visual Effects SupervisorWarren Larkam
Visual Effects CoordinatorMatthew Bullock
3D ModellerTim Teramoto
Creature Technical DirectorRamachari Murali
Visual Effects Technical DirectorSherin Varghese
Compositing SupervisorJason Bowers
Compositing SupervisorEvan Fraser
Matchmove SupervisorJosephine Dinata
Visual Effects CoordinatorKevin Maliakal
Visual Effects Production ManagerTroy Moore
Compositing SupervisorVipin Raj
ModelingNicole Maria Nonis
Visual Effects CoordinatorBen Breckenridge
Stereoscopic SupervisorJoel Kittle
Modelling SupervisorBojana Solomonova Vishemirski
Visual Effects ProducerAdam Vanner
Creature Technical DirectorRanjit Gosavi
Compositing SupervisorOlivier Dumont
Visual Effects SupervisorKevin Kelm
Creature Technical DirectorRyan Bridger
3D ArtistMurugan Siju
Compositing SupervisorAmy Thomas
Creature Technical DirectorStacy M. Yoi
Creature Technical DirectorCharlie Banks
Creature Technical DirectorYoshihiro Harimoto
Creature Technical DirectorAtanas Atanasov
ModelingFiaz Shaikh
ModelingBogdan Dubovyk
Senior ModellerNelson Sousa
Senior ModellerSean Santiago
Stereoscopic SupervisorSapna Agrawal
Visual Effects CoordinatorAllan Peresh Christian
Visual Effects CoordinatorDeepak Jalesh
Visual Effects CoordinatorRebecca Matkaluk
Visual Effects CoordinatorTylor Maurer
Visual Effects CoordinatorAlexandra Sumner
Visual Effects CoordinatorConnie Sung
Visual Effects CoordinatorJon Warne
Visual Effects CoordinatorRyan Atimoyoo
VFX EditorAntonella Ferrari
Visual Effects ProducerAlex Rush
Visual Effects Production AssistantBrendan Carroll
Visual Effects Technical DirectorVolker Heisterberg
Visual Effects Technical DirectorNgnodjom Yvan
Visual Effects Technical DirectorClementine Lo
Visual Effects Technical DirectorChristoph Westphal
VFX Artist服装与化妆