演员阵容
杰森·斯坦森
Mr. Clay杰瑞米·艾恩斯
-Enzo Cilenti
Rico AnzaloneLi Dan
Agent KimTaylor James
LazarusAdam Basil
SaffaReza Diako
BarryPhylicia Rashād
Mrs. Parker艺术
Ben Munro
Production DesignSophie Newman
Set DecorationMary Buri
Standby Art DirectorMatthew Clark
Graphic DesignerWesley Peppiatt
Standby Property MasterColin Mutch
Property MasterRyan Sinnott
Standby CarpenterNathan Holt
Set DresserRyan Bradbury
Set DresserAshley Lynn James
Supervising Art DirectorGary Dempsey
PainterCraig Gilroy
Art DirectionFinlay Britton
Storyboard ArtistAndrew Applin
Standby CarpenterHelen Ashley
Assistant Art DirectorGiulia Avitto
Art Department AssistantIan Cowie
PropsLucy Cunnington
Art Department CoordinatorEleanor Ormerod
Art Department AssistantLuke Stanley
Set DresserJames Vooght
Construction ManagerAndrew Wildman
Storyboard Artist工作人员
Eddie J. Fernandez
Stunt CoordinatorShane Steyn
StuntsCharles Jarman
StuntsRob Pavey
StuntsLaura Swift
StuntsKenny Knight
StuntsNik Schodel
Stunt CoordinatorTomasz Krzemieniecki
StuntsLevan Doran
StuntsJames Moontasri
StuntsWilliam Willoughby
StuntsShiraz Yasin
StuntsAndrea Vasiliou
StuntsNeil Chapelhow
Stunt DoubleSarah Lochlan
StuntsCurtis Small
StuntsIsky Fay
StuntsAndrius Davidenas
StuntsJames Pavey
StuntsVinny O'Brien
StuntsLuke Corbyn
Special Effects TechnicianLucy-Jayne Murray
StuntsBilly Clements
Stunt DoubleAnna Stephenson
StuntsLouis Samms
StuntsKevin Ta
StuntsLuke Gomes
StuntsElmo Walker
StuntsSean Kenrick
Special Effects TechnicianNatalie Wright-Cella
Special Effects CoordinatorPaul Ginns
StuntsIan Streetz
StuntsKirsty Wilson
Set Production AssistantSam Durrani
StuntsCarlos Castillo
Stunt DriverYoko Hamamura
StuntsJames Apps
StuntsAbbie Clayton
Set Production AssistantSteven Whitley
Stunt DoubleDorian Burnett
Special Effects TechnicianConor Hockley
Special Effects TechnicianJessica Barfoot
StuntsKashmir Leese
StuntsYasmin McCullough
StuntsOliver Norfolk
StuntsHamza F. Qureshi
Video Assist OperatorKaya Frances Moore
Assistant ScriptRick Maddock
Transportation Captain音响
Walter Spencer
Foley SupervisorDavid Sardy
Original Music ComposerAlbert Gasser
Sound Effects EditorKostas Christides
OrchestratorChristopher S. Aud
Sound Re-Recording MixerAaron Glascock
Supervising Sound EditorJames Morioka
Sound Effects EditorMike Horton
Foley ArtistIvor Talbot
Production Sound MixerChris Whiteside
ADR MixerMason Cooper
Music SupervisorFrank Barlow
Assistant Sound EngineerAlex Collin
Assistant Sound EngineerJamison Rabbe
ADR MixerDavid Shephard
OrchestratorMichael Fry
Original Music ComposerJill Defiel
Sound Re-Recording Mixer摄影
Gabriel Beristain
Director of PhotographyJohn Watters
"C" Camera OperatorShaun Cobley
Steadicam OperatorShaun Cobley
"A" Camera OperatorPhill Hardy
First Assistant "A" CameraAdam Coles
"B" Camera OperatorRussel Torode
Second Assistant "A" CameraAlex Fraser
Key GripRebecca Saunders
Second Assistant "B" CameraMardon de Carvalho
Digital Imaging TechnicianGeorge Anthony Fox
First Assistant "B" CameraJames Sams
GripCharlie Cowper
"B" Camera OperatorBruno Witt
Additional First Assistant CameraBrooke Angus
Camera TraineeDan Brough
First Assistant "C" CameraJosselin Cornillon-Maillard
Digital Imaging TechnicianSonny Holland
GripT.J. Hughes
Camera TraineeKurt Kemble
Best Boy GripJulie Sande
Second Assistant "C" CameraLawrence Whelan
Camera Technician剪辑
Chris Hunter
Additional EditorGeoffrey O'Brien
Editor编剧
Kurt Wimmer
Writer灯光
James Smith-Pryor
Rigging GafferGavin Ogden
ElectricianMatt Buchan
ElectricianIan Barwick
GafferRichard Oxley
Best Boy Lighting TechnicianCaspar Jones
ElectricianCharles Power
ElectricianRoss Brown
Lighting TechnicianJoe De La Cour
ElectricianSamuel Hilaire
Lighting TechnicianAlan James Mills
ElectricianTom Woodvine
Electrician导演
David Ayer
DirectorJeremy Marinas
Action DirectorJeremy Marinas
Second Unit DirectorKelly Maracin Krieg
Script SupervisorMatthew Vose Campbell
First Assistant DirectorTom White
First Assistant DirectorPhilippa Howson
Third Assistant DirectorVanluke Watson
First Assistant DirectorCameron K. Morton
First Assistant DirectorMimi Brough
Assistant Director制片
杰森·斯坦森
ProducerDaniel Hubbard
CastingKurt Wimmer
ProducerBill Block
ProducerChris Long
ProducerSteven Johnson
Production SupervisorMatthew Vose Campbell
Unit Production ManagerMark Birmingham
Executive ProducerAbby Mills
Co-ProducerSimon Sansone
Unit Production ManagerDaniel Howard
Data Management TechnicianRory Okey
Casting AssociateElla Holmes
Casting AssistantSam Millner
Assistant Location ManagerClara Butler
Assistant Location ManagerAlexander Jariwala-Waldemar
Data Management TechnicianAnthony M. Scott
Co-ProducerRachel Rosser
Production SupervisorSophie Aspinall
Location AssistantMichael Spud Kingett
Unit ManagerTom Mellish
Location Manager视效
Paul Dunn
Pyrotechnic SupervisorMakana Sylva
Visual Effects ProducerSimon Cockren
Special Effects SupervisorYan Kalnitsky
Visual Effects服装与化妆