演员阵容
Ariana DeBose
Dr. Kira FosterChris Messina
Gordon BarrettPilou Asbæk
Alexey PulovJohn Gallagher Jr.
ChristianCosta Ronin
NicholaiMaria Mashkova
Weronika艺术
Geoff Wallace
Production DesignKevin Pierce
Set DecorationKevin Hardison
Art DirectionCat Dawson
Property MasterTom Jones Jr.
Construction CoordinatorMaria Bentfield
Set Decoration BuyerJeannette Kim
Set DesignerTaura C.C. Rivera
Set DesignerJoshua L. Ellsworth
Construction CoordinatorGlenn Rivers
Set DesignerClayton Salberg
Set DresserChelsea Lockhart
Set Decorating CoordinatorBob Smith
LeadmanK.C. White
Set Decoration BuyerColt Allen
Set DresserMark Cacciatore
Assistant Property MasterBrandon Arrington
Graphic DesignerScott Kinnebrew
Set Dresser工作人员
Matt Sweeney
Utility StuntsG. Peter King
Stunt CoordinatorMike Strain Jr.
Special EffectsNeil Castles Jr.
Transportation CoordinatorBill Aaron
Special Effects CoordinatorChristian J. Fletcher
Utility StuntsKurt Hockenberry
Stunt DoubleMitchell Grobman
Post Production SupervisorJimmy Waitman
Utility StuntsPaul Poleski
Special EffectsJehan Purcell
Special Effects TechnicianTony Jenzano
Video Assist OperatorJimmie Lee Sessoms
Utility StuntsMichele Waitman
Utility StuntsLucinda Foy
Utility StuntsTimothy Coderre
Utility StuntsJill Autry
LoaderAlan Hilburn Jr.
Transportation CaptainDanny Wils
Carpenter音响
Matthew T. Duncan
Sound Re-Recording MixerDrew Webster
Sound Re-Recording MixerLarry Long
Sound MixerSteve Urban
Supervising Sound EditorAnne Nikitin
MusicColin Rogers
ADR MixerMatt Fann
Boom OperatorMike Xu
Dialogue EditorJeremy Kozura
Sound Effects EditorJessica Arkoff
Supervising Sound EditorJames T. Jones
Utility Sound摄影
Nick Matthews
Director of PhotographyMatt Doll
Steadicam OperatorMatt Doll
"A" Camera OperatorMike Repeta
Camera OperatorDarwin Brandis
Second Assistant CameraJacob Yakob
Still PhotographerBen D. Griffith Jr.
Key GripTim Rook
Dolly GripAndy Bader
Digital Imaging TechnicianDerek Smith
First Assistant CameraPatrick J. Borowiak
First Assistant CameraRoy Knauf
Second Assistant Camera剪辑
Colin Patton
EditorRichard Mettler
EditorMatt Evans
Additional EditorJeff Cummings
Additional EditorCharlie B. Spaht
Assistant EditorChristopher Riggs
Digital Intermediate编剧
Nick Shafir
Screenplay灯光
Eddie Bowlin
Rigging GafferDean Labossiere
Best Boy ElectricJohn Jernigan
ElectricianNeil Orchard
Best Boy ElectricTravis Middaugh
ElectricianWill Barker
Rigging GripSarah Kibby
ElectricianBilly Hendricks
GafferKevin Grieve
ElectricianDaniel Waller
Electrician导演
Gabriela Cowperthwaite
DirectorSean Vawter
First Assistant DirectorScott Hardwick
Second Assistant Director制片
Joseph Middleton
CastingMickey Liddell
ProducerAlison Semenza
Executive ProducerAlison Semenza
Unit Production ManagerPete Shilaimon
ProducerTanya Giang
Casting AssociateJacob Yakob
Executive ProducerMichael Glassman
Executive ProducerGeorgia Vaughn
Production CoordinatorMehrdod Heydari
Executive ProducerMichelle Glahn Livers
Art Department Production AssistantKelsey Ogata
Production Assistant视效
Luís Tinoco
Visual Effects SupervisorD.J. Shea
Visual Effects CompositorKyle Dutton
Visual Effects ProducerKamila Ostra
Visual Effects ProducerKevin Conlon
Visual Effects CompositorMariel Folmer
Visual Effects CompositorMohamed ElGohary
Visual Effects CompositorRadwa Alaa
Visual Effects CompositorAlaa Negm
Visual Effects CompositorMarinela Racheva
Digital CompositorBragi Brynjarsson
Visual Effects CompositorJeffrey Warnhoff
Visual Effects CompositorBrandon Burzawa
Digital CompositorBrian Ellebracht
VFX SupervisorMoustafa Nabil
Digital CompositorIrina Soriano
Visual Effects CoordinatorSilvia Torrella
Digital Compositor服装与化妆